Zapraszamy na State of The Map 2010

State of The Map to doroczna konferencja OpenStreetMap, neografów, GIS-owców, geomatyków, wszystkich zainteresowanych wolnym oprogramowaniem w geografii, otwartymi danymi, crowdsourcingiem i wszystkimi pobliskimi tematami. W tym roku trwać będzie od piątku 9 lipca do niedzieli 11, a odbędzie się w Gironie w Katalonii. Jest to więc dobry moment, żeby zarezerwować swoje miejsce i naszkicować plan podróży.

Program konferencji jest już wypełniony po brzegi tematami, które szkoda przegapić (zobacz program piątkowy, sobotni, niedzielny). Zespół przygotowujący wydarzenie od strony merytorycznej spisał się na medal poraz kolejny. Jedną z oznak tych najwartościowszych, niezapomnianych konferencji jest duża liczba trudnych wyborów pomiędzy równoczesnymi sesjami. Aktualny program zdecydowanie zdaje ten test.

Jest to też najlepsza okazja, aby spotkać założycieli, współtwórców i działaczy projektów, które zmieniają świat, przy zimnym hiszpańskim piwie. Wymienić się pomysłami i opiniami, i zabrać ze sobą do domu dawkę inspiracji na kolejny rok mapowania. Może nawet wspólnie zaśpiewać piosenkę o mapowaniu?

Tak. Tak jak w 2008 w Limerick po-konferencyjny konkurs polegał na napisaniu tematycznego limeryku, a w 2009 w Amsterdamie stworzeniu haiku, tak w tym roku zrezygnowano z poezji. Miejscem konferencji jest audytorium i hala koncertowa, a więc do konkursu może stanąć każdy, kto napisze lub zmieni tekst istniejącej piosenki, oraz wykona ją solo lub w zespole. Jedynym warunkiem jest pozostanie w tematyce map, GPS-ów, oprogramowania GIS, teorii i praktyki kartografii. Do dyspozycji będzie nagłośnienie i sprzęt A/V światowej klasy (poważniejsze wymagania należy zgłosić organizatorom wcześniej).

Uczestnicy zeszłorocznej konferencji

Tags: , , ,

2 Responses to “Zapraszamy na State of The Map 2010”

  1. [...] dotrzymały słowa.  Wśród nich było ogłoszone przez Microsoft w czasie niedawnej konferencji State Of The Map włączenie map OSM do Bing Maps.  Były to też wykorzystanie OSM przez Patch (podwykonawcę [...]

  2. Claire Saunder says:

    à  Characteristically, most of the responses to Chinen†s article so far have been from men, underscoring his point.

Leave a Reply